SERVİSLERİMİZ >> Dahili Tıp Bilimleri >> FİZİKSEL TIP VE REHABİLİTASYON

FİZİKSEL TIP VE REHABİLİTASYON

BÖLÜM TANITIMI

Anabilim Dalımızın poliklinik hizmetleri Süleyman Demirel Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi poliklinikler binasında; 2 genel ve 1 izlem (romatoloji, osteoporoz, nörolojik hastalıklar) polikliniği olmak üzere 3 poliklinikte verilmektedir. Ondokuz yataklı servisimiz Araştırma ve Uygulama Hastanesinin beşinci katında; egzersiz salonu, hidroterapi ünitesi ve elektroterapi odalarının bulunduğu fizik tedavi ünitesi ise giriş katında yer almaktadır.

Nörolojik Rehabilitasyon: İnme, omurilik yaralanması, kafa travması, Multiple Skleroz, Guillain Barré Sendromu, Parkinson hastalığı, transvers miyelit, motor nöron hastalıkları, kas hastalıkları ve serebral palsi’li hastalara hizmet verilmektedir. Nörogelişimsel tedavi, denge ve koordinasyon eğitimi, ayna tedavisi, spastisite tedavisi, Botulinum toksin enjeksiyonları, ortez uygulamaları, iş uğraşı tedavisi, enjeksiyonlar, sinir blokları yapılmakta, paraşüt sistemimiz (vücut ağırlık destekli koşu bandı sistemi) hastalara ağırlıksız ortamda yürüme egzersizi yapma olanağı sunmaktadır.

Romatizmal Hastalıkların Rehabilitasyonu: Romatoid artrit ve Ankilozan spondilit hastalarına hizmet verilmektedir.

Bilişsel Rehabilitasyon: İhmal fenomeni olan inmeli hastalara hizmet verilmektedir.

Pulmoner Rehabilitasyon: Kronik obstrüktif akciğer hastalıkları, astım, amfizem, kistik fibrozis, mesleki akciğer hastalıkları, inme, siringomiyeli, multiple skleroz, poliomiyelit, spinal müsküler atrofi, Guillain Barré Sendromu, spinal kord yaralanmaları, ankilozan spondilit, Parkinson hastalığı ve göğüs duvarı patolojisi olan hastalara hizmet verilmektedir.

Kardiyak Rehabilitasyon: Miyokard infarktüsü, kronik kalp yetmezliği, koroner arter by-pass greftleme, kalp kapak operasyonu geçiren hastalar, aritmi, stabil angina pektorisi olanlar, diabet, hipertansiyon ve obezite gibi risk faktörü olanlar ve periferik vasküler hastalığı olan hastalara hizmet verilmektedir.

El Rehabilitasyonu: Tendon ve sinir yaralanmaları, yanıklar, kırıklar, kontraktürler ve kompleks bölgesel ağrı sendromu tedavisi yapılmaktadır.

Romatizmal Hastalıklar İzlem Polikliniği: Romatizmal hastalıkların ayırıcı tanısı, Romatoid artrit, Ankilozan spondilit, Fibromiyalji Sendromu gibi romatizmal hastalıkların tedavi ve izlemleri yapılmaktadır.

Osteoporoz İzlem Polikliniği: Kadın ve erkeklerde osteoporozun medikal tedavisi ve takibi yapılmakta, egzersiz reçetesi düzenlenmekte ve düşmelerin önlenmesi için eğitim verilmektedir.

 
İLETİŞİM
  • 211 91 93

ÇALIŞMA SAATLERİ
08.00-17.00

PERSONEL GİRİŞİ

PERSONEL HABERLERİ

Kızamık Bilim Danışma Kurulu Kararları 08.01.2013PERSONEL İSTEK/ÖNERİ/ŞİKAYET FORMU

İstek ve Dilekleriniz
Ad : Soyad:
Telefon : E-Posta:
Konu :
Açıklama :
 
  Üstte gördüğünüz rakamları yazınız :
  Gönder
Günün Menüsü