SERVİSLERİMİZ >> Dahili Tıp Bilimleri >> RADYASYON ONKOLOJİSİ

RADYASYON ONKOLOJİSİ

BÖLÜM TANITIMI

BÖLÜM İMKANLARI

Radyasyon Onkolojisi Anabilim Dalı Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Onkoloji binasının zemin katındadır. Poliklinikler, tedavi planlama ünitesi ve tedavi cihazları (Lineer Hızlandırıcı)ndan oluşmaktadır.

Radyoterapi alanında son teknolojik uygulamalara elverişli 2 adet Lineer Hızlandırıcı (Lineer Akseleratör-LİNAC) cihazı, 1 adet BT-Simülatör, 1 adet Tedavi Planlama Sistemi alımı 2010 yılında yapılmıştır. Radyoterapi cihazlarının kurulumu halen devam etmekte olup Ağustos 2011’den itibaren hasta tedavi edilmeye başlanması planlanmıştır.

Kliniğimizde, cilt, beyin, baş-boyun, akciğer, lenfoma, meme, gastrointestinal sistem, genitoüriner sistem tümörleri ile ilgili Radyoterapi uygulamaları yapılabilecektir. Isparta ili ve ilçelerinin yanı sıra Burdur ve Afyon iline de hizmet vermesi düşünülmektedir. Ayrıca uzaktan gelecek hastalarımız ve hasta yakınlarının tedavi süresince kalabileceği bir tesis de sağlanması gündemdedir.

Radyasyon Onkolojisi Kliniği’ndeki cihazlarımız 3 Boyutlu Konformal Radyoterapi ve Yoğunluk Ayarlı Radyoterapi (IMRT) imkanlarına sahiptir. 3 Boyutlu Konformal Radyoterapi ile normal dokularda oluşabilecek hasar en aza indirilirken tümörlü dokularda daha yüksek dozlarda tedavi imkanı sağlanabilmektedir. Ayrıca hastanemizde mevcut olan PET-BT görüntüleri de RT planlamasında kullanılabilecek ve böylece tümörlü dokuların daha iyi gösterilerek çevre normal dokular da daha iyi korunabilecektir.

Bölümümüzde 1 öğretim üyesi, 1 araştırma görevlisi, 3 lisanslı Fizik Mühendisi, 5 Radyoterapi Teknikeri, 2 Sekreter ve 1 Hemşire hizmet verecektir.

CİHAZLARIMIZ


Varian Clinac DHX (6-18 MV)

Varian Clinac DBX (6 MV)

BT-Simülatör (GE Brightspeed)

Portal Dozimetri

Eclips Tedavi Planlama 
İLETİŞİM
  • 211 95 43

ÇALIŞMA SAATLERİ
08.00-17.00

PERSONEL GİRİŞİ

PERSONEL HABERLERİ

Kızamık Bilim Danışma Kurulu Kararları 08.01.2013PERSONEL İSTEK/ÖNERİ/ŞİKAYET FORMU

İstek ve Dilekleriniz
Ad : Soyad:
Telefon : E-Posta:
Konu :
Açıklama :
 
  Üstte gördüğünüz rakamları yazınız :
  Gönder
Günün Menüsü