SERVİSLERİMİZ >> Dahili Tıp Bilimleri >> RADYOLOJİ

RADYOLOJİ

BÖLÜM TANITIMI

Radyodiagnostik AD 1995 yılında Yard. Doç. Dr. Meltem Uzundurukan Çetin başkanlığında kurulmuştur. Eski Göğüs Hastalıkları Hastanesi’nin bodrum katında bir konvansiyonel röntgen ve bir gri skala ultrasonografi cihazı ile hizmete başlanmıştır. 1998 yılında cihaz parkına bir spiral BT cihazı ile bir mamografi cihazının alınması ve daha sonra kullanıma giren ikinci bir konvansiyonel röntgen cihazının eklenmesiyle hastanemizin görüntüleme ihtiyacı büyük ölçüde karşılanmıştır. Bu dönemde alınan skopi cihazı ise yeni hastanede kullanıma girmiştir.


Ocak 2001 tarihinde halen hizmet verilen yeni hastane binasına taşınılmıştır. Yeni binaya geçişle birlikte cihaz ve öğretim üyesi sayısı da artarak kliniğimiz yalnız Isparta’ya değil bölgeye hizmet verir hale gelmiştir. 2008 yılında çok kesitli BT cihazının alınmasıyla kardiak BT ve BT anjiografi incelemelerine başlanmıştır. BT cihazı ile aynı tarihlerde kurulan (DSA) anjiografi cihazı vasküler ve nonvasküler girişimsel işlemlerin yapılmasına olanak sağlamıştır.


Radydiagnostik anabilim dalı düzenli olarak her gün poliklinik hizmeti veren bir birimdir. Günlük çalışmalara ek olarak 24 saat acil görüntüleme hizmeti verilmekte ve acil girişimsel işlemler de yapılmaktadır.

Kliniğimizin kuruluşundan Mayıs 2011 tarihine kadar 22 araştırma görevlisine uzmanlık verilmiştir. İlk araştırma görevlimiz olan Dr. Tayfun Turgut anabilim dalımızda öğretim üyesi olarak da görev yapmıştır.

Kliniğimizde

İlaçlı ve ilaçsız röntgen incelemeleri

Tüm ultrasonografik incelemeler ve Doppler incelemeleri

Meme kanseri taraması ve tanısal mamografi incelemeleri ile memeye yönelik iğne biyopsisi ve tel ile işaretleme gibi girişimsel işlemler

BT anjiografi, 3-boyutlu BT ve sanal endoskopik incelemeler de dahil olmak üzere tüm BT incelemeleri

Kas-iskelet ve nörolojik MR incelemeleri

İnce ve kalın iğne biyopsileri, abse drenajı, perkütan biliyer drenaj gibi nonvasküler girişimsel işlemler yapılabilmektedir.


Satın alınması planlanan MR cihazı kurulduktan sonra kliniğimizde dinamik MR, batın MR incelemeleri, perfüzyon ve spektroskopi çalışmaları da yapılabilecektir.


 
İLETİŞİM
  • 211 28 65

ÇALIŞMA SAATLERİ
08.00-17.00

PERSONEL GİRİŞİ

PERSONEL HABERLERİ

Kızamık Bilim Danışma Kurulu Kararları 08.01.2013PERSONEL İSTEK/ÖNERİ/ŞİKAYET FORMU

İstek ve Dilekleriniz
Ad : Soyad:
Telefon : E-Posta:
Konu :
Açıklama :
 
  Üstte gördüğünüz rakamları yazınız :
  Gönder
Günün Menüsü