SERVİSLERİMİZ >> Cerrahi Tıp Bilimleri >> KULAK BURUN BOĞAZ HASTALIKLARI

KULAK BURUN BOĞAZ HASTALIKLARI

BÖLÜM TANITIMI

 

Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesi 15 Nisan 1993’te kuruldu. Kliniğimiz 1994 yılında kurularak şehir merkezinde bulunan Devlet Hastanesi Taş Binada hizmet sunmaya başladı. Yapımı 2000 yılının sonunda tamamlanan Doğu Kampüsü içindeki 550 yataklı yeni hastanede 02 Ocak 2001’den beri hizmet vermektedir. Anabilim Dalı Başkanlığı görevini 2007 yılından beri Prof. Dr. Mustafa TÜZ yürütmektedir.

 

Yılda 13000’in üzerinde hastaya poliklinik hizmeti verilirken, 1200 hasta servisimizde yatarak tedavi görmekte ve yaklaşık 2000 ameliyat yapılmaktadır.

 

Polikliniğimizde ve ameliyathanelerimizde en son teknolojiye sahip rijit ve fleksible endovizyon görüntüleme sistemleri, burun eti ve horlama ameliyatlarında kullanılan Radyofrekans cihazı, yenidoğan bebeklerin ve çocukların işitmesini değerlendirmek için kullanılan Otoakustik Emisyon ve BERA cihazları, Polisomnografi (horlama ve OSAS hastalığının tanısı için uyku testi) cihazı, ses hastalıklarının tanısında kullanılan Laringostroboskop bulunmaktadır.

 

BAŞLICA YAPILAN AMELİYATLAR

 

Geniz eti ve Bademcik ameliyatı, Horlama ameliyatları, Ses teli ameliyatları

 

 

Kulak: Kulak zarı ameliyatı, Kulağa tüp takılması, Kepçe kulak ameliyatı

 

Burun: Septum Deviasyonu (Burunda kemik eğriliği) ameliyatı, Konka (Burunda Et) ameliyatı, Sinüzit ameliyatları, Estetik burun ameliyatı

 

Baş-Boyun: Tükrük bezi ameliyatları, Baş Boyun bölgesindeki kanser ameliyatları (Gırtlak kanseri, Tükrük bezi kanseleri, dil-dudak kanseri, burun ve sinüs kanserleri vb.), Tiroid ameliyatları

 

 

 

 

 

 
İLETİŞİM
  • 211 9188

ÇALIŞMA SAATLERİ
08.00-17.00

PERSONEL GİRİŞİ

PERSONEL HABERLERİ

Kızamık Bilim Danışma Kurulu Kararları 08.01.2013PERSONEL İSTEK/ÖNERİ/ŞİKAYET FORMU

İstek ve Dilekleriniz
Ad : Soyad:
Telefon : E-Posta:
Konu :
Açıklama :
 
  Üstte gördüğünüz rakamları yazınız :
  Gönder
Günün Menüsü