Süleyman Demirel Üniversitesi

Asistan Hekimlere Uyum Programı

SDÜ Tıp Fakültesi Tıpta Uzmanlık Sınavını kazanarak ataması yapılan araştırma görevlilerine yönelik uyum eğitimi verildi. Kuruma adaptasyon için kurumu tanıtıcı bilgiler, kanuni sorumluluklar, mesleki gelişim, iletişim ve deontoloji ile ilgili uyum programı hastane konferans salonunda gerçekleştirildi.  
Programda ilk olarak Tıp Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Alim Koşar konuşarak fakültenin tanıtımını yaptı. 
Hastanemiz Başhekimi Prof.Dr. Mehmet Yıldırım’ın Hastanemizin Hizmet ve Kalite Politikası ile ilgili bilgiler vermesinden sonra Adli Tıp Anabilim Dalı Başkanı Prof.Dr. S. Serhat Gürpınar, Hastanemizin Etik Politikasını anlattı. 
SDÜ Tıp Fakültesi Personel İşleri Biriminden Ahmet Erçin, Asistan Özlük İşlemlerini, Acil Tıp Anabilim Dalı Öğretim Üyesi ve hastanemiz Başhekim Yardımcısı Yrd.Doç.Dr. Nesrin Gökben Beceren, Tedavi Hizmetlerinin Kayıt Altına Alınması, Sağlık Uygulama Tebliği, SUT ve SGK Uygulamaları, Hasta Yatış-Çıkış, Dosya ve Epikriz İşlemleri, Paket Uygulamaları, Medulla ve Otomasyon Sistemlerinin Tanıtılması, Elektronik Tahlil Sistemi ve Acil Servis İşleyişi Nasıldır? Gece İdaresinin Görev-Yetki ve Sorumlulukları, Başka Kurumlardan Gelen ve Kurumumuzdan Giden Hastaların Sevk İşlemleri, 112 İle Koordinasyon, Hasta ve Hekim Güvenliği, (Mavi Kod, Pembe Kod, Beyaz Kod) konularını işledi.
Göğüs Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı ve Dekan Yardımcısı Doç.Dr. Rasih Yazkan, Konsültasyon Etiğini, Enfeksiyon Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç.Dr. Onur Kaya- Hastanemizin Enfeksiyondan Korunma ve Enfeksiyon Kontrol Politikasını, Asistan Temsilcisi Araştırma Görevlisi Dr. Selçuk Yılmaz-SDÜ’de Asistan Olmak konularını aktardı. 
Geri bildirim ve kapanış konuşmasını ise Tıp Eğitimi ve Bilişimi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd.Doç.Dr. Giray Kolcu gerçekleştirdi. 
Program sonunda eğitime katılan asistan doktorlar eğitimin oldukça verimli olduğunu ifade ettiler. 
 
Yayın Tarihi: 8.12.2017
Okunma Sayısı: 2040
Yayınlayan:
Yukarı çık