Süleyman Demirel Üniversitesi

Hastanemizde Hemşirelik Haftası Kutlaması

12-18 Mayıs Hemşireler Haftası münasebetiyle hastane idaresi tarafından bir kutlama programı düzenlendi. 
Konferans salonunda gerçekleşen programda açılış konuşmasını yapan Hastanemiz Başhekimi Prof.Dr. Mehmet Yıldırım, “Bu özel gününüzde sizlerle bir arada olmak oldukça mutluluk verici. Sağlık hizmetleri sunumunda çok önemli halkalardan biri de hemşirelerimizdir. Hepimiz o halkayı tamamlıyoruz ve tüm çalışma arkadaşlarımız bu halkanın olmazsa olmazlarındandır. Sayımız giderek artıyor ve her geçen gün güçleniyoruz. Zor şartlar altında çalışıyoruz fakat inanın yaptığımız hiçbir iş boşa gitmiyor. Böyle güzel günlerde düzenlediğimiz çeşitli etkinliklerle bir araya gelerek stresten uzak kalıyoruz. Bugün de burada sizlere teşekkür etme fırsatı bulduk, ben buradan hastanemizde görev yapan tüm hemşire arkadaşlarımızın Hemşirelik Haftası’nı kutluyorum. Hepinize gösterdiğiniz özverili çalışmalarınızdan ötürü tek tek teşekkür ediyorum. Beraber çalışacağımız nice güzel günler diliyorum” dedi. 
Daha sonra kürsüye gelen Hemşirelik Hizmetleri Müdür Yardımcısı Fatma Bülbül de tüm meslektaşlarının bu anlamlı gününü kutlarken, “Hemşirelik büyük bir sevgi ve özveri ile yapılan bir iştir. Hastanemizde görev yapan tüm meslektaşlarıma, gösterdikleri çalışmadan ötürü teşekkür ediyorum” diye konuştu. 
Meslekte 28. yılını dolduran Hastanemiz Enfeksiyon Kontrol Hemşiresi Ayşegül Duran da bir konuşma yaparak, “1990 yılında Ankara Üniversitesi’nde mesleğe başladığım günlerde 28. yılıma geleceğimi tahmin bile edemezdim. Buradan genç arkadaşlarıma bir tavsiyem var; bu günlerinizin kıymetini bilin, hepinize büyük görevler düşüyor. En önce mesleğinizin saygın olmasın için çalışın. Özveri ve hoşgörü bu kutsal mesleğin bir parçasıdır ve ben de mesleğimle gurur duyuyorum. Çalışma hayatının başlarında olan tüm arkadaşlarıma başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.
Kürsüye gelen ve mesleğinde 27. yılını tamamlayan Hemşire Seher Elvan ise bu mutlu günlerinde kendilerini yalnız bırakmayan hastane idarecilerine teşekkür ederek, “Hemşirelik özünde insan sevgisi olan çok özel ve saygın bir meslektir. Mesleğimizi icra ederken, insanların en hassas olduğu anlarda onlarla beraberiz. 27. yılımı bitirirken şunu söylemek istiyorum; iyi ki hemşireyim. Hemşireler Günümüz kutlu olsun” dedi. 
Hediye çekilişinin de yapıldığı program sonrası pasta kesimi gerçekleştirildi.
Programa Hemşire Sultan Yıldırım ve Isparta Ses Yarışması birincisi Selahattin Şahin seslendirdikleri parçalarla renk katarken, hastanemiz çalışanlarının da içinde bulunduğu halk oyunları ekibinin gösterisi de büyük beğeni aldı. 
 
 
Yayın Tarihi: 14.5.2018
Okunma Sayısı: 864
Yayınlayan: SDÜ Araştırma ve Uygulama Hastanesi
Yukarı çık