Süleyman Demirel Üniversitesi

Asistan Hekimlere Uyum Programı

SDÜ Tıp Fakültesi tarafından Tıpta Uzmanlık Sınavını kazanarak ataması yapılan araştırma görevlilerine yönelik uyum eğitimi verildi. Programın açılış konuşmasını yapan Tıp Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Alim Koşar, fakültenin tanıtımını yaptı. 
Hastanemiz Başhekimi Prof.Dr. Mehmet Yıldırım’ın Hastanemiz Hizmet ve Kalite Politikası ile ilgili bilgiler vermesinden sonra Adli Tıp Anabilim Dalı Başkanı Prof.Dr. S. Serhat Gürpınar, Hastanemizin Etik Politikasını anlattı. 
SDÜ Tıp Fakültesi Personel İşleri Biriminden Ahmet Erçin, Asistan Özlük İşlemlerini, hastanemiz Müdür Yardımcısı Erdoğan Taşcıoğlu, Tedavi Hizmetlerinin Kayıt Altına Alınması, Sağlık Uygulama Tebliği, SUT ve SGK Uygulamaları, Hasta Yatış-Çıkış, Dosya ve Epikriz İşlemleri, Paket Uygulamaları, Medulla ve Otomasyon Sistemlerinin Tanıtılması, Elektronik Tahlil Sistemi, Acil Tıp Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç.Dr. Önder Tomruk Acil Servis İşleyişi Nasıldır? Gece İdaresinin Görev-Yetki ve Sorumlulukları, Başka Kurumlardan Gelen ve Kurumumuzdan Giden Hastaların Sevk İşlemleri, 112 İle Koordinasyon, Hasta ve Hekim Güvenliği, (Mavi Kod, Pembe Kod, Beyaz Kod) konularını işledi.
Göğüs Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı ve Dekan Yardımcısı Doç.Dr. Rasih Yazkan, Konsültasyon Etiğini, Enfeksiyon Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç.Dr. Onur Kaya- Hastanemizin Enfeksiyondan Korunma ve Enfeksiyon Kontrol Politikasını, Asistan Temsilcisi Araştırma Görevlisi Dr. Selçuk Yılmaz-SDÜ’de Asistan Olmak konularını aktardı. 
Geri bildirim ve kapanış konuşmasını Tıp Eğitimi ve Bilişimi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd.Doç.Dr. Giray Kolcu gerçekleştirdi. 
Program sonunda eğitime katılan asistan doktorlar eğitimin oldukça verimli olduğunu ifade ettiler. 
 
Yayın Tarihi: 17.5.2018
Okunma Sayısı: 1851
Yayınlayan: SDÜ Araştırma ve Uygulama Hastanesi
Yukarı çık