Süleyman Demirel Üniversitesi

 

ALGOLOJİ BİLİM DALI

      Algoloj Bilim Dalı, 2004 yılında kurulmuş olup, Algoloji hizmetleri  2008 yılında anestezi polikliniğinde başlamıştır. 2010 yılında yeni tanzim edilen algoloji polikliniği ve girişim odasında Algoloji hizmetleri devam etmiştir.  Monitör ve ultrason gibi gerekli malzemeler temin edilerek küçük girişimler girişim odasında daha detaylı girişimler ise ameliyathanede yapılmaya başlanmıştır. 2012 yılında RF ve skopi ile uyumlu girişim masası alınmış ve 2013 yılında da 2 yataklı Algoloji servisi hizmete girmiştir.

      Bilim dalımızda kanser ağrıları başta olmak üzere, başağrısı, eklem, bel, sırt ağrısı gibi kronik ağrılara ve çeşitli ağrı sendromlarına hem poliklinik takipleri hem de 1 günü skopi eşliğinde olmak üzere haftada 5 gün ameliyathanede girişimsel tedaviler uygulanmaktadır. Ayrıca yatan hasta ve postoperatif hastalara ağrı tedavi programları yapılıp takip edilmektedir.

      Algoloji bilim dalı bu hizmetlerini hastaların özel durumları gözönüne alınarak tedavilerinin beklenmeden yapılabilmesi için randevu sistemi ile yürütmektedir. Randevu 9188 nolu sekreterlikten alınmaktadır.

 

İLETİŞİM: 211 91 88 

 

Son güncelleme tarihi: 10.5.2017
Yukarı çık