Süleyman Demirel Üniversitesi
 
BÖLÜM TANITIMI
      Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı ilk olarak Mart 1997 tarihinde Isparta şehir merkezindeki taş binada faaliyete başlamıştır. Bölümümüz Ocak 2001 tarihinden sonra hizmetlerine Süleyman Demirel Üniversitesi Doğu Kampüsü içindeki Araştırma ve Uygulama Hastanesinde devam etmiştir.
 
 
     
     
     Günümüzde göller bölgesi ve civarının önemli bir referans merkezi durumundadır. 
1998 yılında Anabilim Dalımızın ilk araştırma görevlisi uzmanlık eğitimine başlamıştır.  Bugüne kadar 7 araştırma görevlisi uzmanlık eğitimini tamamlayarak ülkemizin çeşitli yerlerinde Çocuk Cerrahi Uzmanı olarak hizmet vermeye başlamışlardır. Anabilim Dalımız halen 3 öğretim üyesi kadrosu ve iki araştırma görevlisi ile hizmet vermektedir. 
 
      Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı, doğumdan 18 yaşına kadar tüm çocukların; boyun, göğüs ve karın boşluğu organları, idrar yolları ve üreme organlarının doğumsal ve sonradan ortaya çıkan cerrahi sorunlarının tanı ve tedavileri gerçekleştirmektedir. Ayrıca, çocukların soluk ve idrar yollarına yönelik tanı koydurucu ve tedavi edici endoskopik girişimler ve bazı ameliyatlar kapalı yöntemle (laparaskopik) kolaylıkla yapılabilmektedir.
 
 
     
      Son derece yoğun bir özen ve hassasiyet gerektiren yenidoğan cerrahisi hastanemizin gelişmiş ameliyathane ve yoğun bakım ünitesi ortamlarında başarıyla uygulanmaktadır. Bu süreçte çocuğun fizyolojik ve psikolojik gereksinimleri göz önüne alınarak modern tıbbın tüm olanakları kullanılmaktadır. 
   
     Kliniğimizde haftanın 5 günü randevusuz olarak poliklinik hizmetleri verilmekte ve dünyadaki gelişmelere paralel olarak, en modern tedavi ve cerrahi yöntemleri uygulanmaktadır. Yılda ortalama 1000 hastaya poliklinik hizmeti verilmekte ve ortalama 250 ameliyat yapılmaktadır. Ameliyat edilen hastaların büyük bir çoğunluğu ertesi gün taburcu edilmektedir.    
    Tüm çocuklar anneleri ile birlikte, içinde banyo ve tuvaleti bulunan iki yataklı odalarda kalma olanağına sahiptirler.
 
 
 
İLETİŞİM: 211 91 91 
 
Son güncelleme tarihi: 19.6.2017
Yukarı çık