Süleyman Demirel Üniversitesi
 Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı 23 Ocak 1996 tarihinde kurulmuştur. Anabilim Dalımızda halen 2 profesör, 1 dr. öğretim üyesi ve 7 araştırma görevlisi görev yapmaktadır.
      SDÜ Tıp Fakültesi Fiziksel Tedavi ve Rehabilitasyon Anabilim Dalımız; 23 Ocak 2015 tarihinde, Türkiye Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Derneği Yeterlilik Kurulu tarafından, Fiziksel Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanlık Dalında akredite edilmiş ve  ‘Yeterlilik Belgesi’ almaya hak kazanmıştır.
Anabilim Dalımızın 31 yatak kapasitesine sahip olan yataklı servisi Ana Hastane binasının yanında yer alan Radyasyon Onkolojisi binasının ikinci ve üçüncü katlarında yer almaktadır. Polikliniklerimiz 2 genel ve 1 izlem (El rehabilitasyonu) polikliniği olarak Poliklinikler binasının 6 (altı) numaralı koridorunda hizmet vermektedir.
     
      Yatan hastaların fizik tedavi ve rehabilitasyon uygulamaları servisin birinci katında bulunan tedavi salonunda, ayaktan gelen hastalarınki ise Ana Hastane binasının giriş katında yer alan tedavi salonunda yapılmaktadır. Ayrıca kalp ve akciğer hastalarının rehabilitasyonu için zemin katta Kardiyopulmoner Rehabilitasyon Ünitesi yer almaktadır. Anabilim Dalımızda 6 (altı) fizyoterapist, 2 (iki) fizyoterapi teknisyeni ve 6 (altı) hemşire görev yapmaktadır.
 
ANABİLİM DALI ÇALIŞMA ALANLARI  
 Nörolojik Rehabilitasyon
 Kardiyopulmoner Rehabilitasyon
 Lenfödem Rehabilitasyonu
 Romatizmal Hastalıklar
 ENMG
 Kas İskelet Sistemi Ultrasonografisi
 Spastisitede Botilinum Toksin Enjeksiyonları
 PRP Uygulamaları
 Diğer Enjeksiyon Uygulamaları
 
 
 
POLİKLİNİK İLETİŞİM: 0 246 211 91 93 

 

Son güncelleme tarihi: 16.10.2019
Yukarı çık